Společnost Meizu se připravuje na představovačku svých letošních top modelů. Na obzoru by měla být řada Meizu 17, která bude vydána u příležitosti 17. výročí společnosti. Ovšem doposud se termín uvedení pohyboval v rovině „možná-snad“. Výrobce už dvakrát rozesílal pozvánky na prezentace. Ta první měla proběhnout 15. dubna/apríla a nestalo se vůbec nic. Druhý termín byl stanoven na 17. dubna/apríla a všichni se tipaři se shodli na tom, že je to ideální datum pro představení nových výročních telefonů. A… byla představena jen nová technologie mSmart 5G, která by měla vyřešit technické nedostatky podpory 5G.

Výrobce s uvedením nové technologie také oznámil, že řada Meizu 17 je již hromadně vyráběna a její uvedení je na dosah. A opět jsou rozesílány pozvánky na 8. května/mája. Výrobce tvrdí, že příští měsíc už budou oba dva modely řady Meizu 17 plně naskladněny, takže pak nebude vůbec nic bránit jejich prodejům. A my tedy můžeme jen doufat, že termín prezentace telefonů je definitivní a nedojde k nějaké další nečekané změně.

A pokud bychom se podívali na již zmíněnou pozvánku na představovačku řady Meizu 17, která se objevila na oficiálním účtu Meizu na Weibo, musíme konstatovat, že je velmi jednoduchá. Žádná extravagance, jak mívala společnost ve zvyku, se nekoná. Jde v podstatě o krabici, která trochu připomíná hlasovací urnu. V horní třetině je oválný horizontální výřez. Ten bude znázorňovat zadní fotoaparát. Součástí pozvánky jsou i jakési „hlasovací kartičky“ s funkcemi a technologiemi. To by mohlo naznačovat, že výrobci záleží na zpětné vazbě fanoušků, kteří jí dávají inspiraci pro nové funkce a inovace. Doufejme tedy, že po této pozvánce budou následovat i další informace, které upřesní, kolik modelů bude v rámci řady vydáno a jak se budou lišit v rámci parametrů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.