I když byl špičkový Samsung Galaxy S20 Ultra vydán jako jeden z prvních mezi novou generací vlajkových lodí, tak se na prestižní recenzi jeho foto-schopností z DxOMarku čekalo poměrně dlouho. Konspirační teoretici za zdržením hledali záměrné čekání na vylepšený firmware telefonu, ale realita spíš byla poznamenaná současnými problémy všude po světě. Ano, od některých prvních majitelů modelu se nesly některé stížnosti na velké problémy právě s fotoaparátem a jeho ostřením, ale určitě nešlo o problém většiny kusů.

Dlouho očekávaná recenze se tak na DxOMarku objevila až dnes a její výsledek bude pro fanoušky Samsungu asi trochu zklamáním. Přece jen v minulosti si zvykli bojovat o ta nejčelnější místa a současná generace jako by přece jen zaostávala. Výsledných celkových 122 bodů sice řadí Samsung Galaxy S20 Ultra na sdílené páté místo žebříčku, ale z aktuálních vlajkových lodí jsou jsou poslední. Což vzhledem k velmi vysoké ceně telefonu je určitě pro fandy zarážející. Dívat se na záda Huawei si už zvykli, ale teď už jsou v závěsu i za Xiaomi nebo Oppo.

Samozřejmě se stále jedná o parádní fotoaparát, který podává skvělé výkony. Recenzenti chválí barevné podání, širokou dynamickou škálu, širokoúhlé snímky, bokeh nebo minimální šum. Na druhou stranu výtku si zasloužil pomalý autofokus, zoom na kratší vzdálenosti a obecně slabší výkon za horších světelných podmínek. Snímání 4K videa je pak také na velmi dobré úrovni, ale opět se nejedná o útok na čelo žebříčku. Dominance Huawei v oblasti fotografie tak stále pokračuje a vypadá to, že Samsung lehce vyklízí pozice. Nebo se spíše zlepšují ostatní ?