Tabletový průmysl v posledních letech živoří a na trhu už zůstalo jen několik posledních odvážlivců jako Samsung, Huawei nebo Apple. V minulosti se jim pokoušeli se střídavým úspěchem konkurovat i Xiaomi se svými Mi Pady, ale poslední pokus už je poměrně vousatý z roku 2018. Podle posledních zpráv se ale možná velmi brzy dočkáme pokračovatele rodu, i když už pod hlavičkou dceřiného Redmi. Tablet by se měl jmenovat Redmi Pad 5G a jak už je z názvu zřejmé, tak bude podporovat moderní sítě páté generace.

Zpráva pochází ze serveru Techindeep a prozatím ji nelze plně ověřit, takže je pořád nutné ji brát se zdravou dávkou skepse. Autoři totiž zmiňují poměrně štědré vybavené tabletu spolu s velmi solidní cenou, což sice odpovídá filosofii Redmi, ale možná jde až o příliš optimistické odhady. Ostatně posuďte sami při pohledu na následující nástřel možného vybavení chystaného tabletu. Jedná se jen o část údajných parametrů, ale i tak jde o poměrně vypovídající informace.

Redmi Pad 5G by se tak měl dočkat procesoru Snapdragon 765G s podporou 5G sítí a speciálně upraveného systému MIUI for Pad. Dále pak například čtveřice ultra-lineárních reproduktorů, 30W rychlo-nabíjení, 90 Hz (pravděpodobně OLED) displeje nebo 48 Mpix hlavního fotoaparátu. To vše by mělo být zabaleno do ceny začínající už na 1999 juanech, tedy v přepočtu asi 282 dolarů. Teoreticky by mohl být tablet představen 27. dubna, kdy bude veřejnosti předvedeno Xiaomi Mi 10 Lite nebo MIUI 12. Ale raději bych na to nesázel, protože vše vypadá až nebezpečně růžově.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.