To, že výrobci chytrých telefonů v rámci propagace svých strojů někdy tak trochu podvádějí není nic neobvyklého. Tu si upraví telefon pro testování na benchmarkových platformách tak, aby byl vykázán maximální výkon. Jindy zase nafotí fotky zrcadlovkou a vydávají je za snímky nafocené přímo propagovaným telefonem. A o společnosti Huawei by se dalo říct, že je v takovém podvádění už expertem.

Je totiž už takovou divnou tradicí, že Huawei každým rokem nafotí vzorové fotky fotoaparátem DSLR a následně je vydává jako výstupy ze svých telefonů. Loni výrobce sdílel na čínském Weibo krásné fotky erupce vulkánu, o kterých se pak zjistilo, že pocházejí z veřejně dostupné foto banky. Tehdy se vymlouval na to, že jde pouze o ilustrační snímek. Letos se historie opakuje u propagace fotoaparátu modelu P40 Pro.

Podvůdek opět proběhl na čínské síti. Tam společnost zveřejnila video s mnoha fotografiemi a tvrdila, že jsou to snímky pořízené jejich telefonem. Tipaři znalí problému nelenili a prokázali, že fotky byly pořízené kvalitní zrcadlovkou Nikon D850, který stojí zhruba 3000 dolarů. Dokonce bylo zjištěno, že dvě z fotek pořídil fotograf Su Tie, který v minulosti s Huawei spolupracoval. A stejně jako loni má čínský gigant z ostudy kabát a na všechny strany se omlouvá, že šlo pouze o malé nedopatření. To mělo údajně vzniknout „špatným označením“ fotek pro editora videa. Propagační video bylo následně upraveno a byl umazán text, který tvrdil, že snímky byly nafoceny telefony Huawei. Zdá se, že v tomto je prostě čínský výrobce nepoučitelný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.