Telefony značky Redmi už dávno na trhu zdomácněly a zejména po částečném osamostatnění od mateřského Xiaomi se jedná o jedny z nejlepších kousků s poměrem cena/výkon. Jejich poslední výborný počin v podobě Redmi K30 5G sice nebyl úplně high-end modelem, ale i tak šlo o velmi výkonný kousek za dobrou cenu.  Některé trhy ale stále volají po levnější variantě a podle posledních informací jsou si toho Redmi dobře vědomi. Údajně tak pracují na odlehčeném modelu Redmi K30i, který by měl být k dispozici za dostupnější cenu.

To by mohlo být velmi zajímavé třeba i pro zákazníky na našem trhu, protože ruku na srdce, cena je vždy až na prvním místě. O chystaném Redmi K30i toho není známo nic moc konkrétního, ale známý zákulisní „leakster“ Xiaomishka sdílel alespoň některé očekávané parametry. Podle jeho slov by se měl odlehčení dočkat třeba hlavní fotoaparát, kde by hlavní 64 Mpix senzor měl nahradit nový s jen 48 Mpix rozlišením. Potenciálně zajímavá situace bude kolem použitého procesoru, protože Snapdragon 765G u původní verze by měl teoreticky nahradit Mediatek Dimesity 800. Což by znamenalo zachování 5G konektivity.

První odhady hovoří ve spojitosti s Redmi K30i o ceně ve výši zhruba 1799 juanů, tedy v přepočtu kolem 254 dolarů. To opravdu není mnoho a pokud nebudou kompromisy ve výbavě nějak zásadní, tak by telefon mohl stále být jako velmi solidní alternativa ve střední třídě. Bude také samozřejmě záležet i na dostupnosti, protože je klidně možné, že tvůrci tento kousek plánují jen pro určité trhy. V dalších týdnech se určitě dozvíme více a vzhledem k oblíbenosti Redmi u nás na to dáme speciální pozor.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.