Nástupce původního telefonu Nokia PureView je už nějakou tu dobu v přípravách. Jeho představení se ovšem stále odkládá. Výrobce zatím tvrdí, že Nokia 9.3 PureView bude uvedena až ve třetím čtvrtletí letošního roku. Navíc je tu příslib toho, že půjde o špičkový přístroj s parametry vlajkových lodí. Z toho, co je k dnešnímu dni potvrzeno jmenujme 120 Hz obnovovací frekvenci displeje. Ten by měl být navíc vybaven technologií PureDisplay V3. K dalším specifikacím patří i penta kamera, kdy jeden ze senzorů by měl dostat 108 MPix a doplnit by jej měl i 64 MPix snímač.

Ovšem podle nejčerstvější informace na stránkách Nokia Power Users by k špičkovým parametrům Nokia 9.3 PureView měl přibýt i přední fotoaparát uložený pod displejem. Zda se tak stane je ale ve hvězdách. Je pravdou, že někteří z výrobců chytrých telefonů, jako jsou například Xiaomi, Oppo, Huawei a nebo Samsung, na takové kameře pracují. Ale všichni svorně tvrdí, že tuto technologii je potřeba ještě pořádně odladit. Je nutno dostat k senzoru co nejvíce světla, aby výsledné snímky měly odpovídající kvalitu.

Producent Nokia telefonů, společnost HMD Global, na stejné technologii pracuje také. Jak jsou s jejím vývojem daleko nevíme. To však nemusí nutně znamenat, že model Nokia 9.3 PureViewv by nemohl být tím prvním strojem, který fotoaparát pod displejem nabídne. Přece jen je oficiální vydání telefonu ještě dost daleko. Všichni fanoušci samozřejmě očekávají, že telefon bude pohánět procesor Snapdragon 865 a dojde i na další prvky, kterými se vlajkové lodě letošního roku vyznačují.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.