Před nedávnem jsme se zmínili o chystaném telefonu LG Velvet. Jihokorejský výrobce si v době, kdy mu v rámci prodejů telefonů zrovna pšenka nekvete, od tohoto modelu mnohé slibuje. Měl by znamenat jeho návrat na výsluní. Zda se mu to povede je těžko v této chvíli tvrdit. Tento chystaný přístroj by totiž měl být prvním zástupcem nové řady, která by se měla vyznačovat novým neotřelým designem.

Jak dalece bude design chystaného telefonu LG Velvet zajímavý můžeme vidět v oficiálním videu, které se objevilo na YT kanálu společnosti LG. Video je sice kratinké, ale i tak si můžeme udělat poměrně jasnou představu jak bude telefon vypadat. Rámečky kolem displeje jsou skutečně minimální, a to včetně brady. Nad obrazovkou je také malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Zdá se, že celkově je LG Velvet štíhlý a elegantní s 3D zakřivením. Čistý design zadního panelu naruší jen trojitý fotoaparát s LED bleskem.

Přístroj tedy nevypadá vůbec špatně, ale jak je na tom s parametry? Podle videa, které odhalilo procesor Snapdragon 765G, půjde o telefon střední třídy. Ale díky čipsetu z dílen Qualcomm můžeme počítat s podporou 5G sítí. To tedy naznačuje, že LG upustila od svých ambicí zabodovat v high-endovém segmentu a bude se spíš soustředit na střední třídu a vzhled jednotlivých modelů. Upouštějí také od názvů telefonů s číselným označení. Jména by měla vycházet z designu a nebo těch nejzajímavějších funkcí. Tedy přesně tak, jako u modelu Velvet. Ten by měl symbolizovat hladkost a jemnost sametu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.