Značka OnePlus v současných dnech rozpaluje své vlastní fanoušky doběla, protože rozdíly v cenách pro jednotlivé trhy se dostaly do zcela absurdní roviny. Pro velkou část světa jsou totiž špičkové modely nové řady OnePlus 8 velmi drahé a dají se bez uzardění zařadit po bok Samsungu Galaxy S20, Xiaomi Mi 10 nebo Huawei P40. Což bohužel není žádný kompliment, protože jde ve všech případech o „předražené“ telefony těžící ze síly značky. A i když je krok OnePlus logický, tak jde o pošlapání původního konceptu firmy.

Ze „zabijáka vlajkových lodí“ se stala drahá vlajková loď se vším všudy a mnohý fanoušek tak jen smutně pokýve hlavou a poodejde o dům dál. Všemu ještě nasadily korunu před pár dny odhalené čínské ceny nových modelů řady OnePlus 8. Sice jsme zvyklí, že na domácím čínském trhu jsou výrobci vždy výrazně levnější, ale to v minulosti u OnePlus zrovna nebývalo pravidlem. Značka se profilovala jako globální (v podstatě jako jakási globální alternativa sesterského Oppo) a ceny byly plus mínus normalizovány. Takže obří rozdíly pro čínský trh vzbudily logicky závist.

Poslední ránou do zad globálním fandům je pak aktuální odhalení cen pro indický trh, které jsou dokonce ještě o fous nižší než v Číně. Takové základní modely OnePlus 8 v přepočtu za 549 dolarů nebo OnePlus 8 Pro za 719 dolarů jsou opravdu extrémně levné. Zejména Pro verze se jen velmi drobně liší od nastavené ceny minulé generace OnePlus 7T Pro, přičemž rozdíly ve výbavě a funkcích jsou masivní. Indie je samozřejmě druhý největší světový trh s telefony, ale i tak jde pro nás i spousta dalších fanoušků po světě o smutné počtení. Protože za podobné ceny bychom milerádi u značky zůstali…

A pro nás opravdové masochisty pak jen přímé srovnání přepočtu cen, ať to máme hezky černé na bílém. Indie OP8 – v přepočtu 505 euro, ČR – 719 euro. Indie OP8 Pro – v přepočtu 661 euro, ČR – 919 euro. To je opravdu mnohém více než obvyklý nárůst kvůli DPH a nejde tak čistě jen o nutné změny ceny v závislosti na specifiku regionu. Smutné.