Značka Honor letošní jízdu zahájila vydáním trojice telefonů řady Honor 30. Ovšem tím to nekončí, protože v přípravách je další zajímavý kousek, a to Honor 10X Pro. Ten by měl navázat na téměř před rokem v Číně představený model Honor 9X. Ten se, alespoň na čínském trhu, prodával velice dobře a výrobce uvádí, že se jej prodalo více než deset milionů kusů. Na to, zda chystaný model zaznamená stejný úspěch si budeme muset ale ještě chvíli počkat.

Honor totiž dosud nezveřejnil ani jeden z parametrů modelu Honor 10X Pro. To však není žádná překážka pro tipaře a designéry, kteří už připravili pár renderovaných obrázků. Díky nim můžeme aspoň omrknout vzhled telefonu a o některých specifikacích si zaspekulovat. Takže pokud bude Honor 10X Pro vypadat jako na renderech, mohli bychom počítat s úzkými rámečky kolem displeje a „dírou“ pro přední kameru v levém horním rohu.

Na zadním panelu asi nikoho nepřekvapí obdélníkový modul zadního fotoaparátu. Tento tvar kamery je letos prostě trendy. Podle snímku by fotoaparát měly tvořit tři senzory a LED blesk. Zde se otevírá prostor pro spekulace, protože podle tipařů by jeden ze snímačů kamery mohl dostat rozlišení 64 MPix a podporu AI. Na tento parametr odkazuje i nápis u fotoaparátu. Jako procesor by mohl být použit Kirin 820, který se objevil už u telefonu Honor 30S. S čipsetem souvisí i podpora 5G sítí. Dále se mluví i o OLED obrazovce z dílem BOE a rychlém nabíjení s výkonem 20 W. A jako vždy musíme všechny tyto informace brát s rezervou, jde zatím jen o odhady tipařů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.