Asi mezi našimi čtenáři nenajdeme ani jednoho, který by nezaznamenal, že před pár dny OnePlus představil svou novou řadu telefonů. Jsou skvěle vybaveny a patří mezi to nej z letošního roku. Sice mnohým z nás tak trochu zamotala hlavu jejich cena, ale co je dneska vlastně levné, že? Každopádně model OnePlus 8 Pro je v rámci parametrů skutečně prémiovým strojem. Jak je na tom s odolností by mohl ukázat test známého testera JerryRigEverything, který pravidelně na svém YT kanálu zveřejňuje mučení nevinných telefonů.

Teď si vzal na paškál právě OnePlus 8 Pro a snažil se jej poškrábat, podpálit a ohýbat. Jak tyto tortury nakonec dopadly můžete omrknout ve videu níže. Ovšem ještě před tím si zopakujme jak odolný by telefon měl být, tedy alespoň papírově. Rám přístroje je kovový a displej chrání Gorilla Glass. Dále tu máme velmi pevnou konstrukci a výrobce nezapomněl ani na certifikaci IP68.

Displej přežil poškrábání rydlem až do tvrdosti 6 Moshovy stupnice. Od tvrdosti 6 výše jsou škrábance sice viditelné, ale na funkčnost displeje nemají vliv. Tester se snažil zalamovací planžetou poškrábat i přední fotoaparát a poškodit sluchátko. Stejným způsobem byly týrány i hrany a záda telefonu. Tam už bylo vidět, že k mírnému poškození došlo. Bez úhony ovšem přežil snímač otisků, který je uložen pod displejem. Smrt žehem se také nekonala, i když na displeji po plamínku zapalovače zůstal malý spálený flek. Na funkčnost však ani tato zkouška ohněm vliv neměla. OnePlus 8 Pro přežil i pokus o ohnutí. Celkově by se tedy dalo říci, že za danou cenu dostane uživatel nejen velmi dobré parametry, ale také slušně odolný telefon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.