Asi mezi našimi čtenáři nenajdeme ani jednoho, který by nezaznamenal, že před pár dny OnePlus představil svou novou řadu telefonů. Jsou skvěle vybaveny a patří mezi to nej z letošního roku. Sice mnohým z nás tak trochu zamotala hlavu jejich cena, ale co je dneska vlastně levné, že? Každopádně model OnePlus 8 Pro je v rámci parametrů skutečně prémiovým strojem. Jak je na tom s odolností by mohl ukázat test známého testera JerryRigEverything, který pravidelně na svém YT kanálu zveřejňuje mučení nevinných telefonů.

Teď si vzal na paškál právě OnePlus 8 Pro a snažil se jej poškrábat, podpálit a ohýbat. Jak tyto tortury nakonec dopadly můžete omrknout ve videu níže. Ovšem ještě před tím si zopakujme jak odolný by telefon měl být, tedy alespoň papírově. Rám přístroje je kovový a displej chrání Gorilla Glass. Dále tu máme velmi pevnou konstrukci a výrobce nezapomněl ani na certifikaci IP68.

Displej přežil poškrábání rydlem až do tvrdosti 6 Moshovy stupnice. Od tvrdosti 6 výše jsou škrábance sice viditelné, ale na funkčnost displeje nemají vliv. Tester se snažil zalamovací planžetou poškrábat i přední fotoaparát a poškodit sluchátko. Stejným způsobem byly týrány i hrany a záda telefonu. Tam už bylo vidět, že k mírnému poškození došlo. Bez úhony ovšem přežil snímač otisků, který je uložen pod displejem. Smrt žehem se také nekonala, i když na displeji po plamínku zapalovače zůstal malý spálený flek. Na funkčnost však ani tato zkouška ohněm vliv neměla. OnePlus 8 Pro přežil i pokus o ohnutí. Celkově by se tedy dalo říci, že za danou cenu dostane uživatel nejen velmi dobré parametry, ale také slušně odolný telefon.