Honor před pár dny představili výborné modely nové generace Honor 30, 30 Pro a 30 Pro+, ale evidentně to ještě nevzdávají ani s předchozí řadou Honor 20. Dnes se totiž v Itálii ukázal poprvé model Honor 20e, ale není nutné se příliš vzrušovat. Jedná se totiž v podstatě jen o další přeznačení Honor 20 Lite a několika malými změnami. Důvod je celkem nasnadě, protože se jedná o jeden z posledních kusů s podporou Google Services, takže Honor/Huawei hodlá vytěžit tuto výhodu na maximum.

Takže se opět můžeme těšit na postarší lehce dýchavičný procesor Kirin 710 spolu se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Dále pak 6,21-palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a kapkovitým „vykousnutím“ nebo čtečkou otisků prstů na zádech. Zadní fotoaparát je trojitý se 24 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix senzory a selfie kamerka se dočkala zhoršení z původních 32 Mpix na 8 Mpix. Celá paráda vyjde na 180 euro, ale hned po vydání je k mání jen za 150 euro. Podle všeho by nemělo jít jen o italskou exkluzivitu, ale Honor 20e by se měl časem podívat i jinam do Evropy.

Ale to dnes ještě není vše z dílny Honoru, protože se ve Finsku objevil i nový Honor 9X Lite. Opět nic extra žádoucího, protože má také Kirin 710 a z velké části je podobný Honoru 8X. Takže 6,5-palcový FullHD+ displej, 4 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, duální zadní 48 Mpix + 2 Mpix fotoaparát nebo 3750 mAh kapacita baterie s 10W nabíjením. Za 199 euro žádná velká hitparáda, protože hlavně procesor už je opravdu postarší a za stejné peníze koupíte mnohem modernější stroje. Zmatek v označení Honorů tak jen pokračuje.