Po vydání nové generace herně orientovaného modelu Red Magic se čínská značka vrhla na další velmi zajímavý kousek. Nubia Play 5G by měla oficiálně spatřit světlo světa už 21. dubna a mělo by jít o dostupnější model vyšší střední třídy. Uvidíme, jak moc to s dostupností tvůrci myslí vážně, protože v poslední době nám ceny telefonů nějak zbytečně šplhají do nebes. Ačkoliv ale nová Nubia nebude high-endovým modelem, tak podle posledních zpráv nabídne některé velmi zajímavé parametry. O ty se dnes podělil šéf značky Ni Fei na sociální síti Weibo.

Tím hlavním odhalením je opětovné použití 144 Hz obnovovací frekvence displeje, stejně jako u čistě herního Red Magic 5G. To je jistě velmi dobrá zpráva, ale budeme také velmi zvědavi na reálnou spotřebu baterie, protože vysoké obnovovací frekvence na ni mají často neblahý vliv. Dalším odhalením je pak použití 48 Mpix senzoru Sony IMX586 jako hlavního u zadního fotoaparátu a 12 Mpix kousku pro selfie kamerku. Pan ředitel se pak podělil i o zaručené pravé a neupravené snímky pořízené těmito fotoaparáty. Ty můžete vidět v galerii níže a což o to, vypadají skvěle. Ale telefon tak asi fotit prostě nebude.

This slideshow requires JavaScript.

Každopádně by i další výbava Nubia Play 5G měla být na velmi solidní úrovni včetně procesoru Snapdragon 765G. Kromě toho se dočkáme třeba 5100 mAh kapacity baterie se 30W nabíjením nebo hned čtveřice senzorů zadního fotoaparátu. Již zmíněný 48 Mpix hlavní senzor totiž doplní ultra-wide, makro a hloubkový senzor. To je prozatím vše ohledně tohoto chystaného telefonu a vše podstatné bude definitivně potvrzeno během oficiálního představení 21. dubna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.