Našim pravidelným čtenářům a nejen jim asi není třeba připomínat, že společnost Huawei má za sebou představovačku svých letošních top modelů. Řada Huawei P40 byla uvedena před necelým měsícem a alespoň na čínském trhu jde doslova na dračku. V rámci parametrů jsou mezi jednotlivými modely rozdíly, ale jedno mají společné. A tím je velmi slušná foto výbava. Ostatně na to už jsme tak nějak u top telefonů Huawei zvyklí.

A foto výbavy se také týká i ocenění, které řada Huawei P40 dostala. Technical Image Press Association (TIPA) udělila telefonům řady P40 cenu „Best Photo Smartphone Award 2020“. Nutno v tomto případě podotknout, že tuto cenu dostávají chytré telefony s foto výbavou, která má inovativní prvky. Nezáleží tedy na tom, jak dobré jsou výsledné foto výstupy. Jde o něco malinko jiného, než třeba při testování na platformě DxOMark. Ocenění TIPA totiž získávají produkty, které v dané kategorii mají nejvíce inovativní přístup.

Poprvé byla tato cena TIPA udělena v roce 2017 a v kategorii chytrých telefonů ji tenkrát získaly telefony řady Huawei P10. Podobně tomu bylo i v letech 2018 a 2019, kdy byly oceněny přístroje Huawei P20 Pro a P30 Pro. To by určitě mohlo být jakýmsi náznakem toho, že se společnost Huawei každým rokem snaží foto výbavě svých vlajkových telefonů přidávat nová vylepšení. Jako příklad můžeme uvést letošní model P40 Pro Plus, který je vybaven vůbec „největším“ senzorem fotoaparátu. Jde o RYYB 50 Mpix snímač o velikosti 1/1,28 palce s všesměrovým autofokusem pro detekci fází. A právě takovýto senzor by se mohl stát součástí mnoha budoucích telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.