Kromě slibné Motoroly Edge se dnes na internetu objevily detaily i dalšího chystaného telefonu velké značky a to konkrétně modelu Nokia 9.3 PureView. Tento špičkový model byl nedávno odložen až na třetí čtvrtletí letošního roku a tvůrci si od něj slibují konečně ten správný krok do high-end segmentu. Minulý pokus s původním modelem Nokia 9 PureView se totiž hrubě nepovedl a telefon inzerovaný jako „foto-mobil“ skončil v testech v naprostém průměru. A to by samozřejmě majitelé slavné značky neradi opakovali.

Lehký zmatek ostatně stále panuje kolem označení telefonu, protože původně se model měl jmenovat PureView 9.1, pak se přešlo na 9.2 a poslední verze je údajně 9.3. Tak snad to tak i zůstane. Každopádně se Nokia hodlá „rozšoupnout“ opět s vybavením zadního fotoaparátu, který by měl dostat do vínku hned pětici senzorů. Hlavním by se měl stát 108 Mpix od Samsungu, který by pak doplnil další 64 Mpix kousek, pravděpodobně ultra-wide. Slibovány jsou i speciální telefoto a makro senzory, takže se dá čekat i papírově vysoce nadprůměrné schopnosti zoomu. Teď už to jen vše sladit a uvést do praxe.

Kromě toho by měla Nokia 9.3 PureView mít i OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a s největší pravděpodobností i procesor Snapdragon 865. To zní v současných poměrech velmi nadějně, ale je nutné mít na paměti, že se telefon může klidně objevit až v září. Což by z velké části z high-end specifikací udělalo přece jen méně bombastické vybavení. Nokia se také bude muset blýsknout i rozumnou cenovkou, protože jejich minulé pokusy o telefony „lepších“ kategorií ztroskotaly z velké části i na nereálně nastavených cenách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.