Představení novinkových telefonů Motorola Edge a Edge Plus je naplánováno na 22. dubna/apríla. Jistě to bude velká sláva, protože půjde o první vlajkové modely od roku 2017. Tehdy byl totiž uveden telefon Moto Z2 Force, který byl prvním prémiovým strojem společnosti. A od té doby výrobce pouštěl do světa jen přístroje střední nebo nižší třídy. I když v případě Moto Edge nelze až tak úplně hovořit o top telefonu. Svými parametry bude spadat spíš do vyšší střední třídy.

Možná právě proto se informace o modelu Motorola Edge na síti objevují poměrně méně často než infa o jeho bratrovi Edge Plus. Ale dnes se na něj mrkneme poněkud podrobněji, a to rovnou na reálné fotce, kterou zveřejnil známý tipař Ishan Agarwal na svém twitterovém účtu. Jde o snímek zadního, zřejmě skleněného, panelu telefonu, kterému dominuje trojitý fotoaparát. Podle tipaře by fotoaparát mohly tvořit snímače s rozlišením 64 MPix, 16 MPix a 8 Mpix. Čtvrtý senzor bude patrně patřit laserovému ostření. Kromě fotoaparátu je na zádech již klasické logo společnosti.

Podle předchozích zpráv by měl mít telefon Motorola Edge 6,67 palcový OLED displej s „dírou“ pro přední 25 MPix kameru a FullHD+ rozlišením. Hrany by měly být výrazně zakřivené, čímž výrobce vybočil z notoricky známé designové linie svých přístrojů. Obrazovka by měla dostat 90 Hz obnovovací frekvenci a integrovaný snímač otisků prstů. Jako procesor by měl být použit Snapdragon 765G s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a operačním systémem bude Android 10. Hovoří se i o podpoře NFC a 3,5 mm audio jacku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.