Představovačku telefonů řady Honor 30 máme zdárně za sebou a pomalu se můžeme začít těšit na uvedení řady Huawei Nova 7. Jejich prezentace by měla proběhnout už za pár dnů, konkrétně 23. dubna/apríla. Měli bychom se dočkat hned trojice rozdílných modelů Nova 7, Nova 7 Pro a Nova 7 SE. Ostatně nové telefony už prošly v minulých dnech certifikačními úřady TENAA a 3C, takže už máme k dispozici i informace o hlavních parametrech.

Některé z nich jsou i potvrzeny díky reklamnímu letáku, který se objevil na čínské síti. Jde především o procesor Kirin 985 u telefonu Huawei Nova 7. Jeho výkon je jen mírně horší než u čipsetu Kirin 990. Navíc také podporuje 5G sítě, protože má integrovaný modem Balong 5000. A pokud bychom se vrátili k včera představeným Honorům, tak stejným procesorem je osazen i model Honor 30. Nova 7 tedy bude druhým přístrojem s tímto čipsetem.

Leták dále potvrdil i obdélníkový modul zadního fotoaparátu, který bude složen ze čtyř snímačů. Jeden ze senzorů bude fungovat jako periskopový teleobjektiv s 50× digitálním zoomem. Optický zoom bude pětinásobný. To je na telefon střední třídy velmi slušná výbava. Na obrázku si nelze nepovšimnout také zakřivených hran displeje a oválné „díry“ pro duální přední kameru. Snímač otisků prstů bude s nejvyšší pravděpodobností uložen pod obrazovkou. Celkově by se dalo říci, že v rámci designu se Nova 7 tak trochu podobá modelu Huawei P40. A jak by na tom mohla být řada Huawei Nova 7 s cenami? Očekává se, že na čínském trhu by se ceny mohly pohybovat mezi 2000 až 4000 jüany, což je zhruba 282 až 565 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.