Před pár dny čínskými sociálními sítěmi zahýbala mohutná promo akce z dílny McDonald’s. Světoznámý výrobce produktů vzdáleně označovaných jako jídlo totiž sérií plakátků navnadil veřejnost na údajný 5G model blíže neoznačené technologie. Což samozřejmě povzbudilo představivost nadšených fanoušků, kteří v plakátcích začali hledat i ty nejmenší náznaky a ukazatele. Teorie se různily od připravovaného telefonu až po chytrý reproduktor, přičemž ti nejodvážnější se nebáli z neurčitých obrázků tipovat přímo i ultra tenké rámečky displeje nebo čočku širokoúhlého fotoaparátu.

 

Ti o poznání skeptičtější samozřejmě argumentovali tím, že americký gigant se v podstatě výhradně zaměřuje na oblasti fastfoodového pohostinství a s technologiemi nemá nic společného. Což ale pro hordy zuřivých požíračů prefabrikátů nebyl žádný důvod a začali se těšit na super levný a super výkonný 5G telefon. Což jim nikdo neslíbil, ale fantazii se meze nekladou. V minulosti se sice občas objevily případy spolupráce velkých ne-technologických firem na promo kampaních s přesahem do gadgetů, ale v tomto případě to tak dle očekávání nedopadlo.

Včera se totiž netrpěliví naivní fanoušci dočkali rozuzlení celé 5G kauzy od McDonald’s a zklamání se skoro dalo krájet. Z celé bombastické kampaně se totiž vyklubalo čínské uvedení nového smaženého kuřete McCrispy Chicken a po žádném 5G nikde ani památky. Tedy alespoň jsem nebyl schopen vyčíst z čínských materiálů ani náznak jakékoli i vágní spojitosti s označením sítí nové generaci. Prostě takový klasická „jiná“ asijská reklamní kampaň, po které našinci zůstane mírně nechápavý úsměv na tváři. Ale třeba se už brzy dočkáme hamburgeru v podobě telefonu !

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.