Asi není třeba připomínat, že letošní hvězda herních telefonů, Nubia Red Magic 5G, byl se vší slávou uveden zhruba v polovině uplynulého měsíce. Jde o vlajkový model, který hráče mobilních her zaujme snad vším, co do něj výrobce nacpal. Ať už je to zajímavý design nebo procesor Snapdragon 865. Dále i displej s obnovovací frekvencí 144 Hz, duální systém chlazení a nebo rychlé nabíjení s výkonem 55 W. Snad jedinou vadou na kráse bylo po vydání to, že tento herní stroj se dal sehnat jen na čínském trhu.

To by se mělo ode dneška změnit. Vypadá to, alespoň podle stránek výrobce, že Nubia Red Magic 5G je připraven na cestu na globální trhy. U globální verze však nemůžeme počítat se všemi paměťovými verzemi, ve kterých byl tento herní telefon vypuštěn na čínský trh. Za hranice velké Číny se totiž podívají jen dvě verze. A to ta s 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště a dále také varianta s 12 GB operační paměti a 256 GB vnitřní paměti.

Verze s 8 GB operační paměti bude na mimo Čínu nabízena v barvách Eclipse Black a Hot Rod Red za cenu 579 euro. Verze s 12 GB RAM přijde na globálních trzích na 649 euro a bude prodávána jen v jedné barevné variantě, a to Pulse Neon. Pro ty z vás, kteří by o koupi uvažovali, ještě zlehka osvěžíme i další parametry telefonu. AMOLED displej má úhlopříčku 6,65 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů a pod ním najdeme snímač otisků. Baterie má kapacitu 4500 mAh. Přední kamera má rozlišení 8 MPix a zadní trojitý fotoaparát tvoří snímače 64 MPix, 8 MPix a 2 Mpix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.