Společnost bojuje o své místo na slunci a chystá svůj velký návrat, který by měl mít na starost telefon LG Velvet. Ten bude ovšem vydán ale až v průběhu příštího měsíce. Ještě před touto velkou slávou si jihokorejský výrobce střihl představovačku flipového telefonu LG Folder 2, který ale spadá do kategorie „hloupých“ telefonů s nízkými parametry.

Flipové telefony byly svého času dost populární a snad proto se společnost LG rozhodla navázat na jejich zašlou slávu. LG Folder 2 je tedy nástupcem původního modelu z roku 2018. Kromě vnitřního displeje a fyzické klávesnice má i malou vnější 0,9 palcovou QVGA obrazovku, která je monochromatická. Na ní se zobrazuje čas a notifikace hovorů a textovek. Vnitřní LCD displej má úhlopříčku 2,8 palce s rozlišením 320×240 pixelů. Nechybí ani SOS tlačítko pro rychlé vytočení preferovaného čísla a odeslání nouzové SMS s informací o poloze. Rozměry telefonu jsou 107,9×55×18 mm.

Flipový Folder 2 pohání procesor Snapdragon 210. Spárován je s 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště, to lze dále rozšířit pomocí microSD karty. Baterie má kapacitu 1470 mAh, která by v dnešní době obřích akumulátorů mohla působit trochu komicky. Ovšem telefonu, který je určen především pro volání a posílání SMS pohodlně postačí. Přístroj běží na operačním systému Android, ale výrobce nespecifikoval jeho verzi.

V rámci konektivity zde najdeme 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1 a GPS. A nesmíme zapomenout ani skromnou foto výbavu v podobě 2 MPix kamery. Parametry jsou tedy opravdu základní, ale cena je poněkud přemrštěná. Je nastavena na 198000 wonů, což je zhruba 162 dolarů, případně asi 4000 Kč. Ale pokud by vás neodradily ani parametry a ani cena, prodeje LG Folder 2 startují v Jižní Koreji od 17. dubna/apríla.