O telefonu iQOO Neo 3 se v poslední době docela dost mluví. Jednak je to dáno tím, že bude už zanedlouho představen a jednak i tím, že postupně lezou na povrch jeho chystané parametry. Ať už jde o procesor Snapdragon 865, nebo o obnovovací frekvenci 144 Hz a flash interní úložiště UFS 3.1. Zkrátka a jednoduše by mělo jít o slušně našlapaný stroj. A když k tomu všemu přidáme i dnešní informaci o jeho ceně, mohl by to být prostě trhák.

iQOO Neo 3 má kromě vlajkových parametrů také přídomek „herní telefon“. A v tomto ohledu bude mít poměrně silnou konkurenci letošních herních strojů jako jsou Black Shark 3 nebo Nubia Red Magic 5G. Pokud by byly parametry těchto telefonů srovnatelné, prostor pro konkurování se otvírá u nastavení ceny. To bude zřejmě to místo, na které značka iQOO zacílí. A podle reklamního letáku, který se objevil na čínském Weibo bude cena velmi solidní.

IQOO Neo 3 by měl začínat na ceně od 2998 jüanů, což je zhruba 425 dolarů. Pokud by to byla pravda, telefon by tak mohl aspirovat na jeden z nejlevnějších přístrojů se Snapdragonem 865. Připomeňme, že dosud nejlevnější je Redmi K30 Pro a začíná na 2999 jüanech. Zároveň by mohlo jít o nejlevnější telefon s 144 Hz obnovovací frekvencí displeje. Když tedy připustíme, že tuto obnovovací frekvenci má zatím jen Nubia Red Magic 5G a jeho cena začíná na 3799 jüanech, tedy 538 dolarech. A když k výše zmíněným parametrům přidáme i baterii s kapacitou 4500 mAh a rychlé 44 W nabíjení, mohlo by jít opravdu o zajímavý telefon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.