Dnes představené modely řady Honor 30 rozhodně nezklamaly a vypadají velmi dobře včetně nastavených cen. A vlajková loď v podobě modelu Honor 30 Pro+ se už dokonce dostala do spárů recenzentům v prestižním benchmarku DxOMark. A nutno dodat, že velmi příjemně překvapila, protože se jí podařilo vyšplhat na druhé celkové místo a odsunout na bronzovou pozici těžké váhy jako Xiaomi Mi 10 Pro nebo Oppo Find X2 Pro. A to se určitě cení.

Honor 30 Pro+ má samozřejmě dopředu postaráno o malý náskok, protože používá stejný hlavní upravený 50 Mpix senzor Sony IMX700 jako Huawei P40 Pro. Celá sestava senzorů se ale od brášky od Huawei podstatně liší, takže rozhodně nejde o kopie bez certifikace Leica jako u minulých generací Honoru. Například hlavní senzor se musí obejít bez OIS, ale optická stabilizace je alespoň k dispozici u periskopické telefoto čočky. Právě možnosti zoomu jsou u Honor 30 Pro+ velmi pokročilé a zaslouží aplaus.

Celkové skóre se vyšplhalo na 125 bodů, takže stále o tři bodíky pokulhává za P40 Pro. Chvála recenzentů je ale v podstatě ve všech kategoriích a speciální u snímání videa jsou prý rozdíly vzhledem k vládci žebříčku zcela marginální. Stejně jako vlajkové Huaweie si i nový Honor počíná suverénně ve fotkách při špatných světelných podmínkách, i když v některých případech úplně neladí barevné podání. Každopádně se jedná o fantastický foto-přístroj za výbornou cenu (v porovnání s konkurencí). Kompletní rozbor a hodnocení fotoaparátu je samozřejmě k dispozici přímo na stránkách DxOMarku.