Včera společnost Oppo představila svůj vlajkový telefon Oppo Ace2 5G. Ještě těsně před touto prezentací se očekávalo, že zároveň s ním bude uveden i model střední třídy Oppo A92s. Nestalo se tak, ale podle toho, že se telefon objevil v databázi Tenaa, je pravděpodobné, že bude představen co nevidět. Zároveň si díky výpisu certifikačního úřadu můžeme přiblížit jeho úplné specifikace.

Rukama certifikátorů Tenaa prošel Oppo A92s pod kódovým označením PDKM00. Podle výpisu bude na čínském trhu nabízen ve třech barevných variantách, jmenovitě v barvě černé, bílé a růžové. Rozměry telefonu jsou 163,8×75,5×8,1 mm při hmotnosti 184 gramy. Podle výpisu by měl mít IPS LCD displej úhlopříčku 6,57 palce s rozlišením 2400×1080 pixelů. Poměr stran je 20:9. Podle spekulací tipařů by navíc mělo jít o první Oppo telefon řady A, který bude mít obnovovací frekvenci obrazovky 120 Hz. Tato zpráva však není potvrzena.

V rámci foto výbavy by podle Tenaa měl mít model A92s zadní fotoaparát se čtyřmi snímači uložen do čtvercového modulu. Jednotlivé senzory by měly dostat rozlišení 48 Mpix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. V modulu jsou senzory uloženy v úhlopříčkách, kdy v jejich středu je LED blesk. Přední selfie kamera je duální a je uložena v oválné „díře“. Snímače mají 16 MPix a 2 MPix. Telefon pohání nespecifikovaný osmi jádrový procesor s taktem 2,0 GHz. Z Geekbench víme, že by mělo jít o MediaTek čipset Dimensity 800 s podporou 5G. V rámci pamětí bychom se měli dočkat verzí s 6 GB a 8 GB RAM a 128 GB a 256 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4880 mAh, snímač otisků bude uložen na hraně a neměl by chybět ani slot pro microSD kartu. Operačním systémem bude Android 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.