Loňské bezdrátové „pecky“ do uší Redmi AirDots se těšily velmi solidní popularitě, takže bylo jen otázkou času, než se tvůrci rozhoupou vyrobit následovníky. A netrvalo to ani tak dlouho, protože dnes se světu představil nový model těchto sluchátek. Poměrně překvapivě nenese název AirDots 2, ale tvůrci se raději rozhodli pro označení Redmi AirDots S. Nic se také nemění po designové stránce, protože sluchátka jsou zcela identická s minulou generací a jsou k mání jen v černé barvě.

Ale teď už hurá na změny a vylepšení. Tou nejzásadnější změnou je asi změna způsobu párování s telefonem a konečně se jednotlivá sluchátka připojují samostatně. Takže konec překonanému konceptu „master-slave“. Dostalo se i na modernější připojení pomocí Bluetooth 5.0 a podle Redmi se rychlost přenosu dat od minulé generace zdvojnásobila. K dispozici je i zbrusu nový herní režim s extra nízkou latencí, do kterého se dostanete trojitým stiskem tlačítka na sluchátkách.

Nová Redmi TWS sluchátka mají 7.2 mm drivery pro slušný zvuk a také DSP čip pro potlačení okolních ruchů pro integrovaný mikrofon. Výdrž baterie by měla dosahovat zhruba 4 hodin a využití nabíjecího boxu by to mělo prodloužit až na 12 hodin. Podporovány jsou i možnosti hlasových asistentů, jako Siri, Google Assistant nebo XiaoAI. Kompletní ovládání je pak jediným tlačítkem na sluchátkách.

Na čínské trhy půjdou Redmi AirDots S jen za 99.99 juanů, tedy nějakých 14 dolarů v přepočtu. To je extrémně nízká cena za kvalitní sluchátka a můžeme jen doufat, že cestou na globální trh zbytečně nepodraží. Přesná data dostupnosti neznáme, ale nemělo by to trvat dlouho.