Společnost Motorola po dlouhé době připravuje svůj vlajkový telefon. Bude jím Motorola Edge Plus a podle renderovaných obrázků bude mít úplně jiný design než ten, na který jsme u přístrojů Motoroly zvyklí. Původně se čekalo, že telefon bude uveden na letošním veletrhu MWC v Barceloně. Ten byl však kvůli pandemii koronaviru zrušen a vlajková Motorola nabírá zpoždění. Ovšem podle oficiálního twitterového účtu společnosti by se její debut měl odehrát už za pár dnů, konkrétně 22. dubna/apríla.

Tweet, který oznamuje termín prezentace telefonu Motorola Edge Plus také nesměle poukazuje na vzhled přístroje, tedy především na jeho displej. Ten by měl mít „vodopádový“ design, což u Motoroly není obvyklé a dalo by se říci, že jde v podstatě o inovativní prvek. Displej by měl být v tomto případě zakřiven pod úhlem 90°. Bližší info o parametrech však tweet neuvádí.

Musíme si tedy vystačit s tím, co do dnešního dne prosáklo na sít, nebo na to, co odhadují tipaři. Něco málo se dalo vyčíst už z prvních renderů Edge Plus. A to je „díra“ v displeji pro přední kameru, velmi úzká brada a nebo třeba trojitý zadní fotoaparát. Hovořilo se i o 6,67 palcovém OLED displeji s 90 Hz obnovovací frekvencí a o snímači hlavní kamery, který by měl mít rozlišení 108 MPix. Další dva senzory by měly údajně dostat 16 Mpix a 8 Mpix.

Procesorem by měl být Snapdragon 865 s až 12 GB RAM a až 256 GB interního úložiště. Očekává se i baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení. Operačním systémem bude Android 10. Podle některý tipařů však bude model Edge Plus exkluzivní pro amerického operátora Verizon, model Motorola Edge by se pak měl podívat i na další trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.