Mobilní divize jihokorejského giganta LG neprožívá zrovna ideální období, protože se jim v poslední době nedaří oslovit zákazníky svými uvedenými telefony. Zlaté časy velmi dobrých prodejů jsou pryč a tak firma sahá po změně výrobní strategie. Nedá se však říci, že tato změna nese své ovoce. Ani jeden z v poslední době vydaných telefonů nebyl pro potenciální kupce tím pravým ořechovým. Údajně by to však měla změnit nová modelová řada. První přístroj této řady by měl dostat název LG Velvet.

Na svých stránkách výrobce výše uvedené potvrdil s tím, že vytvoření nové řady je pro ně výzvou a telefony by měly reflektovat filosofii odlišnosti s důrazem na elegantní design. První přístroj této řady, LG Velvet, by měl splňovat všechny tyto atributy. To, na co je kladen velký důraz, by tedy měl být neotřelý design. Na stránkách společnosti je k vidění i nákres chystaného telefonu. Ten by měl mít velmi oblé rohy, 3D zakřivení jak u displeje, tak i u zadního panelu. Ten bude zřejmě skleněný.

Ovšem jaké budou parametry chystaného LG Velvet oficiální zpráva společnosti nezmiňuje. Obecně se však očekává, že půjde o specifikace přístrojů střední třídy. Snad jediné, co výrobce naznačil, bude unikátní kamera „Raindrop“. Co si ale pod tímto názvem představit skutečně těžko říci. Tipaři odhadují, že by v chystaném telefonu mohl být použit procesor Snapdragon 765. Mezi další specifikace by mohl patřit 6,7 nebo 6,9 palcový displej a nebo baterie s kapacitou 4000 mAh. A kdy by mohl být LG Velvet představen? Proslýchá se cosi o termínu 15. května/mája.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.