Společnost Lenovo se letos vrhla i do segmentu herních telefonů. A nutno dodat, že se tam vrhla doslova po hlavě. V přípravách je totiž jejich první herní stroj Lenovo Legion, o kterém sám výrobce hovoří jen v superlativech. Bude to prý prostě pecka a dnes by nás o tom měl přesvědčit další z teaserů, který vyšel na čínském Weibo.

O herním telefonu Lenovo Legion se zatím ví, že bude osazen procesorem Snapdragon 865. S ním prý udělal velkou parádu v Antutu testech, kde měl nasbírat více než 600000 bodů. Pokud je to pravda a přístroj nebyl pro testování „upraven“, jde o velice slušný výkon. Dále se výrobce také pochlubil, že jejich první herní stroj dostane super rychlé nabíjení. To by mělo mít vyšší výkon než 55 W. O kolik vyšší však bylo dosud tajemstvím. To je prozrazeno a my se můžeme připravit na bleskové nabíjení s výkonem 90 W. Tím by se měl herní Lenovo stroj stát nejrychleji nabíjeným telefonem na světě. Připomeňme, že zatím drží primát Oppo Reno Ace s nabíjením SuperVOOC Flash Charge o výkonu 65 W.

Výrobce se sice chlubí vysokým výkonem nabíjení, ale už neuvádí za jak dlouho telefon dokáže nabít z nuly na 100%. A my se tedy zkusíme zaspekulovat. Budeme při tom vycházet z toho, že SuperVOOC Flash Charge o výkonu 65 W nabije 4000 mAh baterii za zhruba půl hodiny. Nabíjením s výkonem 90 W by tak mohlo baterii se stejnou kapacitou nabít za méně než 25 minut. Otázkou ale zůstává, jak moc se při této rychlosti bude telefon zahřívat. A co se kapacity baterie chystaného Lenovo Legion týče, výrobce mlčí. Podle tipařů by to údajně mohlo být 5050 mAh. Ale vzhledem k tomu, že herní Legion by měl být představen ve druhém kvartálu letošního roku, očekáváme, že se další podrobnosti brzo dozvíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.