Značka iQOO se horečně připravuje na oficiální představení vlajkového modelu iQOO Neo 3 5G. Termín prezentace je naplánován na 23. dubna/apríla a už nějakou dobu se spekuluje o obnovovací frekvenci displeje u připravovaného telefonu. Zvěsti ze začátku tohoto měsíce prorokovaly obrazovce frekvenci 120 Hz, což je jistě zajímavé. Nebyly to však oficiální zprávy, na ty jsme si museli počkat do dnešního dne.

Na čínské síti se totiž objevil oficiální teaser, který potvrdil hned několik věcí. iQOO Neo 3 5G by měl být osazen procesorem Snapdragon 865, měl by mít interní paměť UFS 3.1 a obnovovací frekvence displeje by měla být 144 Hz. Jde tedy o parametry vlajkových lodí současnosti. Navíc by se chystaný Neo 3 měl stát druhým telefonem s tak vysokou frekvencí obrazovky. Tím prvním je Nubia Red Magic 5G, který byl vydán v březnu/marci se stejně vysokou obnovovací frekvencí. Zároveň tak značka konečně překonala frekvenci 60 Hz, kterou dosud používala u všech svých strojů.

To jsou tedy specifikace, které jsou potvrzeny, o těch dalších se zatím jen spekuluje. Podle zvěstí by měl mít Neo 3 5G LCD displej s „dírou“ pro přední selfie kameru. Rozlišení není známo, ale mohlo by to být FullHD+. V souvislosti s typem panelu pod ním nenajdeme snímač otisků prstů. Ten bude uložen buď na hraně nebo na zádech přístroje. V rámci pamětí bychom mohli čekat 6 GB RAM a 128 GB interní paměti, a to u základní verze. Operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou FunTouch OS 10. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého 44 W nabíjení. Zadní fotoaparát budou tvořit čtyři snímače, jeden z nich by mohl mít rozlišení 48 MPix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.