Telefony Samsungu řady „A“ jsou pokusem o ovládnutí střední třídy a některé modely v minulosti nebyly až tak špatné. Konkrétně takový A50 po určitou dobu slušně konkuroval odpovídajícím kusům Redmi, ale nutno dodat, že až po slevě. Nový Samsung A71 byl představen v lednu letošního roku a ačkoliv se jedná opět o deklarovaný kus pro střední třídu, tak při pohledu na oficiální cenu 13 tisíc v našich končinách člověk dostane záchvat kašle. To je samozřejmě vzhledem k výbavě zcela mimo realitu, ale zachrání to třeba výkon fotoaparátů ?

Samsung A71 papírově vypadá po foto-stránce poměrně solidně se čtyřmi senzory zadního fotoaparátu a hlavním 64 Mpix senzorem. A protože špičkové Samsungy vždy útočí na samotné čelo žebříčku, tak by neznalý pozorovatel mohl usoudit, že i střední třída bude patřičně na výši. Podobně asi uvažovali i testeři ze známého benchmarku DxOMark, kteří jej podrobili podrobnému testu. A nutno dodat, že se telefon příliš nepředvedl, protože dosažených 84 bodů celkem je horším výsledkem než i starší model A50 stejného výrobce.

V recenzi je telefon chválen za dobré výsledky za kvalitního osvětlení s vysokým dynamickým rozpětím a hezkými barvami. Detaily jsou však velmi špatné a autofokus je za horšího osvětlení skoro nepoužitelný. Podprůměrný výkon nočních snímků je u telefonů střední třídy v podstatě normálem, ale přece jen se asi čekalo mnohem více. Vše podstatné najdete podrobněji samozřejmě v recenzi samotné.

 

Vzhledem k tomu, že Samsung A71 podle DxOMarku fotí s identickým výsledkem testu jako skoro o polovinu levnější Redmi Note 8 Pro si asi korejská firma nedá za rámeček. Obří nepoměr je ještě znatelnější, pokud vše porovnáme s Xiaomi Mi Note 10, které má v podstatě stejné parametry, oficiální českou cenu a plných 121 bodů v DxOmarku (tedy jeho Premium verze, abychom byli přesní). Benchmarky sice nejsou vše, ale i tak by podobný rozdíl za tak vysokou cenu neměl být realitou.