Ze současných velkých jmen na trhu se stále produkce tabletů s Androidem drží už jen Huawei a Samsung. Ono se ostatně není čemu divit, protože poptávka není příliš vysoká a funkci tabletů už zhusta plní přerostlé telefony. Takže alespoň trochu jdou na odbyt jen vyšší úhlopříčky tabletů a právě jeden takový si na nás chystají v Huawei. Mělo by se jednat o odlehčenou variantu modelu MatePad Pro a s pojmenováním se tvůrci moc nezalamovali, půjde prostě o Huawei MatePad.

Zásadní specifikace tohoto tabletu už se také objevily na internetu včetně prvních snímků, takže se můžeme mrknout s kým přesně budeme mít tu čest. Huawei MatePad by měl mít 10,4-palcový displej s 2K rozlišením 2000 x 1200 pixelů a velmi tenkými rámečky. Díky reklamnímu plakátu je potvrzen i stylus, takže tablet bude mít univerzálnější využití. Uvnitř najdeme procesor Kirin 810, až 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, 7250 mAh kapacitu baterie, Bluetooth 5.1, 8 Mpix přední a zadní fotoaparáty nebo USB Type-C port. Vše poběží na EMUI 10.1 „Lite“ založeném na Androidu 10 a tento systém by měl být upraven pro rozšířené multimediální funkce.

K dispozici bude jako obvykle i varianta se SIM slotem, i když si za ni připlatíte. Huawei MatePad by měl být k mání v bílé nebo šedé verzi a první nástřel cen začíná na 1799 juanech, tedy zhruba 255 dolarech. Tvůrci slibují i extra edukační funkce a výbavu, takže cílovým zákazníkem budou pravděpodobně studenti. Datum vydání zatím nebylo odhaleno a není také zdaleka jasné, zda se tento kousek vůbec podívá do Evropy.