Značka Realme loni zazářila na nebi mobilních technologií a letos ve své hvězdné pouti pokračuje. Vydává jeden telefon za druhým, rozšiřuje portfolio i o různé nositelnosti a bezdrátová sluchátka a údajně připravuje i svou první televizi. Některé z jejich telefonů bodují nejen na indickém a čínském trhu, ale putují i na trh evropský. A aktuálně připravuje i nový model Realme X3 SuperZoom, který se objevil v databázi Geekbench.

První zmínka o Realme X3 SuperZoom je k vidění u thajského certifikačního úřadu NBTC. Tam byl telefon zapsán s kódovým označením RMX2086. Se stejným označením prošel certifikacemi BIS a EEC. A asi není třeba dodávat, že pod stejným označením figuroval i v testech Geekbench. Z jejich výpisu se můžeme dopátrat i několika parametrů. Především jde o typ procesoru. Podle výpisu by mělo jít o Qualcomm procesor s označením „msmnile“, což je vlastně Snapdragon 855.

Realme X3 SuperZoom byl kromě zmíněného procesoru testován s 12 GB operační paměti a operačním systémem Android 10. Skóre telefonu v Single-core testu je 788 bodů a ve více jádrovém testu pak 2624 body. To je asi tak vše, co můžeme k tomuto přístroji momentálně říct. O jeho dalších parametrech výrobce mlčí. Ovšem podle názvu bychom mohli na jistotu tipnout, že by měl mít co do činění se slušnou foto výbavou. Nebo alespoň s působivým zoomem. Tipaři už spekulují o možném použití senzoru s rozlišením 108 MPix a zřejmě i fotoaparátu se čtyřmi snímači. A i podle názvu by se dalo odvodit, že by mohl být konkurentem Redmi K30 Zoom Edition.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.