Ani den bez informací o OnePlus. I tak by se dala charakterizovat doba, která zbývá do oficiálního představení očekávaných telefonů. Ano, řada OnePlus 8 bude uvedena 14. dubna/apríla a my o nich denně přinášíme čerstvou porci informací. Ta dnešní bude obzvláště vypečená a bude navazovat na včerejší článek. V něm se kolega Martin velmi podrobně rozepsal o kompletních specifikacích obou modelů.

Řada OnePlus 8 bude skvěle vybavena a rozdíly mezi modely OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro budou letos markantnější než kdy dřív. Hlavně Pro verze bude skutečně prémiovým telefonem se vším všudy, a to včetně bezdrátového nabíjení, po kterém fanoušci dlouho volali. Neměla by chybět ani certifikace IP68. Ovšem špičkové parametry s sebou nesou i navýšení cen. A na ty se právě teď podíváme.

Evropské ceny obou telefonů se objevily na stránkách WinFuture, které zase čerpaly ze stránek prodejce Alza. Ceny by se měly lišit podle jednotlivých zemí, ale jako základ můžeme vzít následující.

OnePlus 8

  • Verze s 8/128 GB bude stát přibližně 719 až 729 euro
  • Verze s 12/256 GB bude stát přibližně 819 až 829 euro

OnePlus 8 Pro

  • Verze s 8/128 GB bude stát přibližně 919 až 929 euro
  • Verze s 12/256 GB bude stát přibližně 1009 až 1019 euro

Oproti předcházejícím generacím telefonů jsou tedy ceny poměrně výrazně navýšeny kvůli špičkovému hardware a také podpoře 5G sítí. Na českém trhu by měly ceny začínat zhruba na 20000 Kč a končit někde u 28000 Kč. Tyto ceny však nejsou nijak potvrzeny, takže je potřeba je brát pouze jako orientační.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.