Karanténa nás všechny zavřela doma a jednou z kratochvílí je určitě i sledování televize. A dost možná si někteří z nás uvědomili, že by to chtělo novou TV s větší a lepší obrazovkou. Proč ne, možnosti tu jsou. Například společnost Huawei nyní představila Huawei Vision Smart TV X65. Ta svým způsoben navazuje na loňský model Huawei Vision TV, který je vybaven špičkovými parametry.

Už sám název napovídá, že televize Huawei Vision Smart TV X65 má obrazovku s úhlopříčkou 65 palců. Jde navíc o první Huawei televizi s OLED panelem. Jeho rozlišení je 4K a obnovovací frekvence pak skvělých 120 Hz. Jas je 1000 nitů a nechybí ani podpora HDR. Televize má velmi tenké tělo s tloušťkou pouhých 24,9 mm a velkou užitnou plochu díky tenkým rámečkům. Obrazovka má také certifikaci TUV Rheinland pro eliminaci modrého světla.

Televize je vybavena zbrusu novým HiSilicon čipem Honghu 898 určeným speciálně pro zařízení s OLED panelem. Procesor využívá pokročilou technologii pro úpravy barev. Zároveň dokáže přizpůsobit jas obrazovky okolnímu osvětlení a díky tomu jsou barvy přirozené, detaily lépe prokreslené a celkově se zvyšuje kvalita obrazu. V rámci pamětí zde najdeme 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště.

Asi nejzajímavějším prvkem Huawei Vision Smart TV X65 je 24 MPix pop-up širokoúhlá kamera se samostatným čipsetem HiSilicon Hi83559C. Procesor má podporu AI. Kamera se hodí pro video hovory, umí rozpoznávat Air gesta pro snadné ovládání TV. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na 14 reproduktorů s výkonem 75 W pro prostorový zvuk. Cena Huawei televize je 24999 jüanů, což je zhruba 3522 dolarů. Předběžné objednávky již běží na JingDong, prodeje by měly začít 26. dubna/apríla.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.