Asi není nutno připomínat, že společnost OnePlus se chystá na oficiální představení telefonů řady OnePlus 8. Specifikace telefonů už známe, takže víme i to, že model OnePlus 8 Pro bude mít podporu bezdrátového nabíjení. To je už potvrzeno a potvrzen je i výkon nabíjení, který by měl být 30 W. Zatím ale nevíme nic o tom, jak vlastně bude vypadat bezdrátová nabíječka. Dnes je i toto tajemství odhaleno. Podívejme se tedy na Warp Charge 30.

O technický detailech se dozvídáme od toho nejpovolanějšího, Pete Laua. Ten o Warp Charge 30 promluvil na čínském Weibo a následně se o ní můžeme dozvědět i na OnePlus fóru. Nová bezdrátová nabíječka bude schopna nabít telefon OnePlus 8 Pro z 1% na 50% za 30 minut a na 100% za 80 minut. Účinnost nabíjení je 97% a zároveň je minimalizováno množství energie přeměněné na teplo. Samozřejmě se nezapomnělo ani na pojistku, která ukončí nabíjení ve chvíli, kdy je detekováno neobvyklé napětí a proud. Tato funkce má zajistit plynulost nabíjení. Telefon s nabíječkou „komunikuje“ pomocí speciálního čipu v telefonu a tím je zajištěna maximální účinnost.

Většina technologií bezdrátového nabíjení je kompatibilní se standardem Qi, stejně tak i Warp Charge 30. Díky této kompatibilitě lze pro bezdrátové nabíjení OnePlus 8 Pro použít jakoukoli bezdrátovou Qi nabíječku třetích stran. A to i bezdrátovou nabíječku Qi, která podporuje standard 10 W EPP. U nabíječek třetích stran je však nutno počítat s tím, že budou telefon nabíjet s nižšími výkony, a to 5 W a 10 W. Jak by bezdrátová nabíječka OnePlus mohla vypadat, můžeme omrknout na prvních renderovaných obrázcích. A co se ceny týče, proslýchá se cosi o 70 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.