Značka iQOO už letos představila jeden novinkový herní telefon iQOO 3 5G. Parametry špatné nebyly, ale některým z fanoušků vadila absence vyšší obnovovací frekvence displeje. U herního telefonu dnešních dní je 60 Hz displej opravdu málo. Možná i proto iQOO připravuje další vlajkový model, iQOO Neo 3, který by snad už měl mít obnovovací frekvenci vyšší. A právě ta by mohla být dnes potvrzena na čínském Weibo.

Tam se totiž objevily snímky displeje iQOO Neo 3. Ty ukazují, že chystaný Neo 3 podporuje frekvence 60 Hz, 90 Hz a 120 Hz, mezi kterými bude možno podle potřeby přepínat. Určitou zajímavostí může být i to, že panel by měl být typu LCD, což je určitý kompromis. Výrobce jej patrně učinil v souvislosti se snížením ceny telefonu. Mohl by se tak stát konkurentem Redmi K30 Pro, který je považován za nejlevnější přístroj s procesorem Snapdragon 865. Dodejme, že s tímto procesorem počítají tipaři i u iQOO Neo 3.

Tedy kromě typu procesoru a snad potvrzené vyšší obnovovací frekvence LCD displeje se toho o Neo 3 ví stále velmi málo. Podle některých tipařů by měl mít displeje úhlopříčku 6,6 palce a jeden ze senzorů hlavního fotoaparátu by měl mít rozlišení 48 MPix. Očekává se také, že telefon by mohl mít více verzí. Jednu s podporou pouze 4G a druhou s 5G. A také bychom se mohli dočkat i několika paměťových variant, kdy jedna z nich by mohla mít 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Další z informací, na které také stále čekáme, je termín představení. Údajně by to mohlo být koncem tohoto měsíce, ale nic není jisté.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.