Přestože telefony Oppo Find X2 a Find X2 Pro patří mezi vlajkové modely, jedna drobnost jim chybí, a tou je bezdrátové nabíjení. Ale nic není ztraceno, protože výrobce má v přípravách třetí prémiový telefon, Oppo Ace2. Ten by podle posledních informací už podporu bezdrátového nabíjení s výkonem 40 W dostat měl. Před jeho uvedením, které by mělo proběhnout 13. dubna/apríla, si Oppo nechává certifikovat svou bezdrátovou nabíječku AirVOOC Oppo.

Bezdrátová zařízení musí projít certifikací Wireless Power Consortium (WPC). Konsorcium nyní potvrdilo, že AirVOOC Oppo nabíječka tuto certifikaci dostala. Kódové označení, pod kterým byla nová nabíječka certifikována je OAWV01 a podle výpisu podporuje příkony 9V 2A (18 W), 5V 6A (30 W) a 10V 6,5A (65 W). Maximální výkon je ale samozřejmě 40 W. Je tedy dost dobře možné, že chystaný Oppo Ace2 bude prodáván právě s touto nabíječkou. A mimo to by měl podporovat i kabelové nabíjení s výkonem 65 W.

Bezdrátová nabíječka AirVOOC používá standard Qi a má také poměrně zajímavý design. Šedobílý ovál má na pravé polovině jakési vybrání, do kterého se telefon uloží. Na druhé půlce nabíječky je velké stříbrné tlačítko, což by teoreticky mohl být ventilátor pro rozptýlení tepla. Na spodní části nabíječky je několik otvorů pro odvádění tepla a pryžový pásek, který by měl zabraňovat klouzání nabíječky. Cena a případně i dostupnost této nabíječky není dosud známa a není ani potvrzeno, že bude představena společně s Oppo Ace2.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.