Vyšší obnovovací frekvence displejů je v poslední době v kurzu. Snad každá z vlajkových lodí se chlubí minimálně 90 Hz frekvencí obrazovky. Zvlášť herní telefony letos dostávají frekvenci až 120 Hz a nebo dokonce 144 Hz. Vyšší obnovovací frekvence by totiž měla zlepšit i herní zážitek. Například značka Redmi nastavila u svého telefonu střední třídy Redmi K30 obnovovací frekvenci 120 Hz. Asi není třeba dodávat, že majitelům se to zjevně líbí. Někteří z vývojářů tedy začali přemýšlet nad tím, zda by se i u telefonů s nižší obnovovací frekvencí nedala tato frekvence přetaktovat. První pokus proběhl u Redmi K20 Pro.

Telefon Redmi K20 Pro byl vydán loni v květnu/máji s běžnou obnovovací frekvencí 60 Hz. A díky tomu se stal dobrou příležitostí pro jednoho čínského vývojáře. Ten se pokusil softwarově frekvenci upravit a zvednou na 75 Hz. Tato frekvence sice není srovnatelná s 90 Hz, ale údajně by měla přispět k plynulejšímu hraní her nebo procházení webových stránek.

Samozřejmě, že rootování Redmi K20 Pro a následné přetaktování obnovovací frekvence si vyzkoušeli i pánové z XDA Developers a na svých stránkách uvádějí i návod, jak na to. Nicméně upozorňují, že toto přetaktování obnovovací frekvence bude mít vliv na baterii, tedy její výdrž a životnost. Dokonce by mohlo dojít i k poškození samotného telefonu. Takže všichni, kteří si úpravu obnovovací frekvence chtějí vyzkoušet, musí s výše uvedeným počítat a mít na paměti, že vše podstupují na vlastní riziko.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.