Vlajkové řady telefonů Huawei platí už nějaký ten pátek za to nejlepší, co si můžete v kategorii mobilní fotografie pořídit. Jejich současné top modely řady P40 to opět potvrdily a jedná se opravdu o špičkové kusy se vším všudy. Čínská firma ale evidentně nespí na vavřínech, protože se dnes na internetu objevil snímek poukazující na zcela nový fotoaparát telefonu ve vývoji. Zachycuje totiž prostředí foto aplikace EMUI s 55x zoomem, což není nic, co by měl jakýkoli současný model Huawei nebo dceřiného Honor.

Momentálně jsou schopnosti zoomu u Huawei P30 Pro a P40 Pro limitovány maximálním 50x digitálním zoomem a jen extra drahé P40 Pro Plus nabídne 100x digitální zoom. Proto je snímek se 55x zoomem zajímavý, protože s velkou pravděpodobností naznačuje vývoj dalšího telefonu s impozantním fotografickým vybavením. To nutně neznamená, že se bude jednat o výkonnější model než P40 Pro, protože samozřejmě neznáme přesné detaily fotoaparátu včetně rozlišení, velikosti pixelů a dalších. Ani samotná kompozice teleskopické čočky pro nový zoom nebyla odhalena, takže můžeme jen hádat.

Možná se tohoto zoomu ale dočkáme dříve, než jsme si mysleli. Jedním z hlavních podezřelých jsou totiž telefony řady Huawei Nova 7, která se představí už velmi brzy. Ale v seznamu jsou i další potenciální jména jako Honor 30, Huawei Mate 30S nebo Huawei Mate 40. Každopádně budeme velmi zvědavi, protože nové mobilní fotoaparáty od Huawei jsou skoro vždy důvodem k nadšení. Jen ta zatrolená absence služeb Google…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.