Minulý měsíc se nesl v duchu prezentací hromady nových telefonů. A ani v tom měsíci nezůstaneme na suchu. Nepůjde sice o nějaké velkolepé akce, protože koronavir stále řádí, ale i na menší akci se dají telefony a další novinky dost dobře představit. Mnozí z fanoušků jsou natěšeni na představovačku telefonů řady Honor 30. Od nich nás už dělí necelých deset dnů. Leccos už o chystaných telefonech víme, ale spekulace jedou dál. Podle nejnovější z nich bychom se u telefonů Honor 30 mohli dočkat i nového procesoru Kirin 985.

Pokud je vám název procesoru nějak povědomý, máte pravdu. Hovořilo se o něm už loni s tím, že by mohl být použit u řady Huawei Mate 30. Nebylo tomu tak a uvedení čipsetu začalo nabírat zpoždění. Nyní se zdá, že se Huawei konečně rozhoupal k jeho představení. Je tedy logické, že tipaři čekají, že se objeví právě u telefonů Honor 30. A jaký k tomu mají důvod? Chystané telefony by totiž měly dostat výkonný fotoaparát, kdy jeden ze senzorů bude mít rozlišení 50 MPix. A právě takový senzor by měl nový Kirin podporovat.

Kirin 985 by měl být postaven na 7nm výrobní technologii a měl by být spárován s modemem Balong 5000. Svým výkonem by se měl pohybovat někde mezi čipsety Kirin 820 a Kirin 990. Mohl by tedy používat jádra Cortex-A76. Ovšem pravděpodobně tento nový procesor dostane jen jeden z modelů Honor 30. Spekuluje se i o použití Kirinu 990 5G. Ale jako vždy je nutno tyto informace brát s rezervou, nejsou totiž potvrzeny a vycházejí jen ze zvěstí tipařů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.