Zhruba před měsícem se nám představila nová generace velmi oblíbených herních telefonů BlackShark pod patronátem Xiaomi a opět šlo o parádní kousky. Jak BlackShark 3, tak i BlackShark 3 Pro jsou poprvé s podporou 5G, ale dočkaly se i celé řady zásadních vylepšení. Pro herní telefon je samozřejmě extrémně důležité mít velký a kvalitní displej, takže se v obou případech modely dočkaly OLED technologie. Nejde však o identické panely, protože se tvůrci rozhodli vybrat pro každý z nich jiného výrobce. A neobešlo se to bez drobného překvapení.

U minulé generace se totiž jak základní, tak i Pro varianta mohly pochlubit OLED panely od Samsungu. Pro letošek se ale tvůrci rozhodli vše trochu okořenit a tak větší 7,1-palcový OLED panel u BlackShark 3 pochází z produkce čínské firmy BOE a jde o ohebný displej s dotykovou Add-on technologií. U základního modelu pak zůstali u osvědčeného Samsungu s OCTA technologií. Malý problém je však v tom, že právě OCTA technologie je obecně pokládána za výrazně lepší než Add-on a BOE stále ještě plně nezvládli její výrobu k naprosté spokojenosti.

Logika věci by tak spíše napovídala vše prohodit a nechat s „lepší“ displej Pro variantě telefonu. To se však nestalo a pro vylepšený vlajkový model firma vsadila na domácí čínskou provenienci. Samozřejmě jde také o špičkové řešení, které zvolil i třeba Huawei v případě P40 nebo Mate XS, ale i tak jde o překvapení. Když už jsme u Huawei, tak se právě oni rozhodli u P40 Pro a P40 Pro Plus využít služeb OCTA OLED od Samsungu. Inu, není nad snahu o podporu domácích výrobců. Co že to vyrábíme u nás ? 🙂