Když řekneme Haylou, okamžitě se nám vybaví i Xiaomi. Tato značka totiž spadá do ekosystému Xiaomi a zabývá se produkcí sluchátek případně produkcí, která s audiem souvisí. Ovšem velkou popularitu si tato značka získala díky chytrým hodinkám, které se prodávaly za velmi nízkou cenu zhruba 14 dolarů. Značka nyní oznamuje, že na cestě jsou další hodinky s názvem Haylou Solar. I ty mají slušnou výbavu, plno funkcí a přiměřenou cenu.

Chytré hodinky Haylou Solar už nyní můžeme najít v crowdfundingu Xiaomi. Jsou sice lehce dražší než jejich první verze Haylou LS01, ale i tak je cena stále výborná. Nastavena je na 149 jüanů, což je v přepočtu 21 dolarů. A co bychom za tuto láci mohli očekávat v rámci designu a parametrů? Není toho málo. Hodinky mají kruhový ciferník a díky tomu připomínají klasický chronometr. Design je strohý a jednoduchý. Samotný barevný TFT displej má úhlopříčku 1,28 palce s rozlišením 240×240 pixelů. Podle výrobce by měl být dobře čitelný i na přímém slunečním světle.

Rám hodinek je kovový, řemínek je vyroben z prodyšného silikonu, takže hodinky bude možno pohodlně nosit po dlouhou dobu. Mezi funkcemi najdeme starou známou klasiku jako je monitoring spánku, krokoměr, počítadlo kalorií nebo snímač tepové frekvence. Najdeme zde i upozornění na dlouhé sezení, stopky, vyhledávání telefonu, přehrávání hudby, info o počasí a různé notifikace. Výrobce nezapomněl ani na sportovní režimy. Je jich celkem 12 a zahrnují venkovní běh, chůzi, cyklistiku, horolezectví, spinning, jógu, gymnastiku, basketbal, fotbal, veslování a další.

Haylou Solar mají i certifikaci IP68. Baterie má kapacitu 340 mAh a měla by vydržet až 30 dní. Spárování s telefonem probíhá přes Bluetooth 5.0. Dále v speciální aplikaci Haylou Fit najdete různá nastavení hodinek a podrobnosti o vašich fyzických aktivitách. Hodinky jsou kompatibilní jak s Android 4.4 a vyšším, tak i s iOS 8.0 a vyšším.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.