Chystané telefony řady OnePlus 8 jsou stále v informačním kurzu. Protože budou představeny 14. dubna/apríla, což už je v podstatě za pár, valí se na nás ze všech stran zvěsti oficiální a také ty méně zaručené. Samozřejmě nechybí ani výpis z databáze benchmarkové platformy Geekbench. Tam se objevil jeden z modelů, a to konkrétně OnePlus 8 Pro.

Testy na Geekbench prošel OnePlus 8 Pro s 12 GB operační paměti a kódovým označením OnePlus IN2025. Samozřejmě také s operačním systémem Android 10 a osmi jádrovým procesorem s taktem 1,8 GHz. A my už víme, že Pete Lau potvrdil Snapdragon 865. Dále je také potvrzena LPDDR5 RAM a UFS 3.0 interní úložiště. V Single-core testech získal telefon 906 bodů a ve více jádrovém testu pak 3398 bodů.

V závěru tedy ještě shrneme i další očekávané parametry u Pro verze. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,65 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh s podporou rychlého nabíjení a také s 30 W bezdrátovým nabíjením. Zadní fotoaparát bude mít čtyři snímače a ToF senzor. V rámci zadní kamery najdeme hned dva snímače s rozlišením 48 MPix, takže bude jistě zajímavé sledovat, jak budou vypadat výsledné snímky. Díky nim by se mohl tento telefon stát silným konkurentem například modelu Oppo Find X2 Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.