Chystané telefony řady OnePlus 8 jsou stále v informačním kurzu. Protože budou představeny 14. dubna/apríla, což už je v podstatě za pár, valí se na nás ze všech stran zvěsti oficiální a také ty méně zaručené. Samozřejmě nechybí ani výpis z databáze benchmarkové platformy Geekbench. Tam se objevil jeden z modelů, a to konkrétně OnePlus 8 Pro.

Testy na Geekbench prošel OnePlus 8 Pro s 12 GB operační paměti a kódovým označením OnePlus IN2025. Samozřejmě také s operačním systémem Android 10 a osmi jádrovým procesorem s taktem 1,8 GHz. A my už víme, že Pete Lau potvrdil Snapdragon 865. Dále je také potvrzena LPDDR5 RAM a UFS 3.0 interní úložiště. V Single-core testech získal telefon 906 bodů a ve více jádrovém testu pak 3398 bodů.

V závěru tedy ještě shrneme i další očekávané parametry u Pro verze. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,65 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh s podporou rychlého nabíjení a také s 30 W bezdrátovým nabíjením. Zadní fotoaparát bude mít čtyři snímače a ToF senzor. V rámci zadní kamery najdeme hned dva snímače s rozlišením 48 MPix, takže bude jistě zajímavé sledovat, jak budou vypadat výsledné snímky. Díky nim by se mohl tento telefon stát silným konkurentem například modelu Oppo Find X2 Pro.