Pomalu se schyluje k představení dalších novinek čínského Huawei, protože dnes obvykle velmi dobře informovaný „leakster“ z Weibo potvrdil příchod řady Huawei Nova 7 na 23. dubna. Měli bychom se dočkat hned trojice rozdílných modelů s Nova 7, Nova 7 Pro a Nova 7 SE. Ostatně nové modely už prošly v minulých dnech certifikačními úřady TENAA a 3C, takže už máme k dispozici už i informace o některých parametrech. Řada Nova je mezi uživateli velmi oblíbená, protože se obvykle jedná o výrazně dostupnější kousky než vlajková řada „P“, přičemž stále nabízí velmi výkonný hardware. A s novými modely by to mělo být podobné.

Rozumně nastavené ceny potvrzují i zveřejněné informace na Weibo, protože poskytují alespoň předpokládané rozmezí. Nejlevnější Huawei 7 SE by tak měla přijít zhruba na 2000-3000 juanů (tedy v přepočtu asi 282-424 dolarů), základní Nova 7 na něco kolem 3000 juanů (asi 424 dolarů) a nejdražší a nejlépe vybavený Nova 7 Pro na 3500-4000 juanů (asi 493-564 juanů). To nezní tak hrozně, zejména ve světle velmi drahých vlajkových modelů od v podstatě všech výrobců v posledních dnech. Do prodeje by pak telefony měly jít jen pár dni po představení, 28. dubna. Jde ale pravděpodobně o data pro čínský trh a ne pro globální dostupnost.

Podle většiny analytiků by nové modely řady Nova 7 měly využívat procesory Kirin 985 a pro nejvyšší model pravděpodobně Kirin 990 5G. Někteří ale tipují i použití nového Kirinu 820 pro SE model, takže možná bude každá verze mít svůj vlastní typ procesoru. Ze záznamů čínských certifikací máme informace o 40W rychlo-nabíjení pro Nova 7 a Nova 7 Pro, takže i nabíjení bude nadprůměrné. Nejvyšší model také asi bude mít jako jediný OLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů, přičemž dvojice nižších se bude muset spokojit s LCD displeji s „průstřelem“ a čtečkou otisků na boku telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.