Značka Redmi je samostatná a s chutí se vrhla kromě telefonů i do výroby dalších produktů. V jejich portfoliu tak najdeme například IoT zařízení, routery a další spotřebiče. Dnes k nim přibyl také první fitness náramek, o kterém se už nějakou dobu mluví. A hned v úvodu prozradíme, že Redmi Band bude nabízen s velmi dobrou cenou 99 jüanů, což je zhruba 14 dolarů. Prodeje by měly začít 9. dubna/apríla.

Design Redmi Band je jednoduchý, jak už to tak u fitness náramků bývá. Konstrukce je podobná jako u náramků Huawei, Honor a nebo u nedávno představeného náramku Relme. Displej je obdélníkový, barevný a má úhlopříčku 1,08 palce. Náramek má vestavěný USB port, takže jej lze pohodlně dobít třeba na notebooku nebo na počítači. Není potřeba speciální nabíječky a nabíjecího kabelu. Výrobce tvrdí, že baterie náramku by na jedno nabití měla vydržet až 14 dní.

V rámci funkcí zde najdeme oblíbenou klasiku v podobě monitoringu tepové frekvence, monitoringu spánku, upozornění na dlouhé sezení a další. Kromě toho zde nechybí ani pět sportovních režimů. Vzhledem k tomu, že jde skutečně o levný náramek, nemůžeme počítat s podporou NFC pro bezkontaktní platby. Náramek bude nabízen ve čtyřech barevných variantách. Konkrétně je to černá, modrá, oranžová a olivově zelená.