Řada Moto G8 dostává nový přírůstek a je jím model Moto G8 Power Lite. I když by se mohlo při pohledu na název telefonu zdát, že síla bude v tomto případě stlačena na nižší úroveň, není tomu tak. Podobně jako v únoru/februári vydaný model G8 Power, dostala i verze Lite pořádnou porci energie v podobě stejné 5000 mAh baterie. A jak je na tom čerstvě vydaný telefon s dalšími specifikacemi?

Design a displej

Moto G8 Power Lite má 6,5 palcový IPS LCD Max Vision displej s rozlišením 1600×720 pixelů. Poměr stran je 20:9. Rámečky jsou mírně širší, stejně jako brada. Nad displejem je kapkovitý výřez pro přední kameru. Takže i v tomto případě drží Motorola svou designovou linii. Rozměry telefonu jsou 164,94×75,76×9,2 mm při hmotnosti 200 gramů. Zadní strana je místem pro trojitý vertikálně uložený fotoaparát a snímač otisků prstů.

Další parametry

Jako procesor je u modelu Moto G8 Power Lite použit Helio P35. Spárován je s 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 256 GB. Jak již bylo řečeno, baterie má kapacitu 5000 mAh s podporou 10 W nabíjení. Telefon má odolnost proti stříkající vodě. V rámci konektivity se můžeme spolehnout na Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, microUSB 2.0 a 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je poněkud překvapivě Android Pie.

Foto výbava obnáší trojitý zadní fotoaparát. Primární snímač dostal 16 MPix, světelnost f/2.1 a PDAF. Další dva senzory mají shodně 2 MPix a clonu f/2.4. Jeden z nich slouží pro zachycení hloubky ostrosti a druhý pro makro focení. Přední kamera má 8 Mpix a světelnost f/2.0.

Cena a dostupnost

Moto G8 Power Lite se brzy začne prodávat v Německu za cenu 169 euro (zhruba 4700 Kč). Postupně se pak dostane i na další trhy, jako jsou Mexiko, Latinská Amerika, Asie a Austrálie. Na český trh by se měl telefon podívat údajně v polovině dubna/apríla.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.