Populární nadstavba MIUI byla vydána ve své 11 verzi v září/septembri loňského roku. A letos v březnu/marci zástupci Xiaomi naznačili, že vývoj MIUI 11 je zastaven proto, aby se vývojáři mohli plně orientovat na letošní verzi, MIUI 12. Tipaři ihned spekulovali o tom, že nová verze nadstavby by tedy mohla dorazit dříve než bývá zvykem. Je to však málo pravděpodobné. Ovšem na stránkách Xiaomi komunity se už objevují první informace o nových funkcích. Také je zde i několik animací, které ukazují, jak by vše mohlo fungovat v běžné praxi. Podívejme se tedy na ty nejzajímavější funkce.

Nový navigační panel a gesta

Očekává se, že nová verze nadstavby nabídne výrazně vylepšenou animaci navigační lišty. Přestože navigační lišta v MIUI 11 není vůbec špatná, v MIUI 12 by měla být vylepšená a měly by zde přibýt i nové funkce a gesta. Nové animace by měly být plynulé a měly by zlepšit uživatelské prostředí. Samozřejmě by také měly být kompatibilní s obnovovací frekvencí 90 Hz.

MIUI 12

Nové uživatelské rozhraní u aplikace Fotoaparát

Upraveno a vylepšeno by mělo být i uživatelské rozhraní fotoaparátu. A hlavně z toho důvodu, že kamery telefonů jsou neustále zdokonalovány, přibývá mnoho nových režimů a funkcí. Nutnost zjednodušení a snadný přístup k jednotlivým funkcím a režimům je prostě nezbytný. Stávající prostředí je totiž pořád komplikované a pro mnohé z uživatelů nevyhovující.

Dokonalý tmavý režim

MIUI 11 sice má přepínání do tmavého režimu, ale to má stále několik nedostatků, například je to absence globální inverze. To znamená, že tmavý režim není ve všech aplikacích stejný a jednotný. To by mohlo být v MIUI 12 odstraněno a optimalizováno pro perfektní a jednotné použití.

Nový styl pozadí

Obnovovací frekvence displejů se neustále zvyšuje a tomu by mělo být přizpůsobeno i pozadí. Vývojáři MIUI prý akceptovali návrhy Mi komunity a zvažují nyní nová řešení stylu pozadí. Jde však prý o velký projekt a není proto zcela jasné, zda se objeví už při prvním nasazení nové verze nadstavby. Úpravy bychom se tak mohli dočkat až při některé z aktualizací.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.