Minulý měsíc potvrdil vice prezident společnosti Oppo, Brian Shen, že se připravuje nástupce populárního telefonu Oppo Reno Ace. Ten byl vydán v loňském roce jako vlajková loď se skvělou výbavou. A protože vlajkových telefonů není nikdy dost, očekává se, že i letošní Ace bude výborně vybaven. Podle Shena by měl být telefon představen 13. dubna/apríla. Oproti původnímu předpokladu, že jeho obchodní název bude Oppo Reno Ace 2, se dnes na Weibo objevila informace, že název bude Oppo Ace2.

Tipaři odhadují, že Ace bude nová samostatná řada herních telefonů a Oppo Ace2 bude jejím prvním zástupcem. Pokud by to měla být pravda, mohli bychom tedy očekávat, že příští Ace modely budou mít vysokou obnovovací frekvenci displeje a také vyšší vzorkovací frekvenci. Pravděpodobně by tak mohly být přímými konkurenty telefonů iQOO od Vivo. A protože Ace2 už prošel certifikačním úřadem Tenaa, můžeme si shrnout jeho hlavní parametry.

Telefon má 6,5 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 20:9. V levém horním rohu je „díra“ pro 16 Mpix selfie kameru. Do obrazovky je také integrován snímač otisků prstů. Oppo Ace2 bude pohánět nespecifikovaný osmi jádrový procesor s taktem 2,8 GHz, mohlo by jít o Snapdragon 865. Kapacita operační paměti bude 8 GB a 12 GB, interní úložiště by mělo dostat 128 GB a 256 GB. Slot pro microSD kartu chybí. Velikost baterie není známa, ale z výpisu 3C plyne, že dostane podporu 65 W nabíjení. Oppo také potvrdilo, že Ace2 bude mít i podporu 40 W bezdrátového nabíjení. Zadní fotoaparát budou tvořit snímače 48 MPix, 8 MPix a dva 2 Mpix senzory. Operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou ColorOS 7.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.