Oficiální představení nové řady vlajkových modelů OnePlus 8 proběhne 14. dubna v online akci, takže už se fandové pomalu začínají těšit. Polínka do ohně očekávání průběžně přihazují nová a nová odhalení, přičemž většina zásadních spekulací už byla potvrzena. Dnes můžeme přiložit další střípek do mozaiky, protože se na webu objevil snímek oficiálních krytů pro oba hlavní modely. Takže můžeme potvrdit podle výřezů třeba počet foto-senzorů a podobně. Takže co můžeme od OP 8 a OP 8 Pro modelů očekávat ?

Snímek pochází od „leaksterů“ z @evleaks a podle něj by překvapivě více ochranných krytů měl dostat základní model OP8. Na druhou stranu pro něj není k vidění oblíbený „šmirglpapír“ Sandstone Black, který je s námi od dřevních dob značky. Bohužel opět chybí výborné oficiální bambusové a dřevěné kryty, které se přestaly vyrábět někdy kolem OnePlus 5. Nová generace se to bude snažit vyvážit aspoň počtem fotoaparátů, protože základní model bude mít tři senzory a u 8 Pro to vypadá dokonce na čtyři plus ekvivalent ToF (Time of Flight) senzoru.

Jinak samozřejmě čekáme procesor Snapdragon 865, až 120 Hz obnovovací frekvenci AMOLED displeje a u nejlepší Pro varianty i nějaké ty premiéry ve výbavě. Vrabci na střeše si totiž cvrlikají o voděodolné certifikaci IP68 a podpoře bezdrátového nabíjení. Vše vypadá hezky růžově, tedy než se začneme děsit nastavené ceny. OnePlus se totiž velmi pravděpodobně inspirovali u konkurence a nové modely tak asi budou výrazně dražší než minulá generace. Tak třeba nám to vynahradí alespoň odlehčený OnePlus Z.