Zhruba v polovině uplynulého měsíce společnost Meizu potvrdila, že chystaný telefon Meizu 17 bude představen v průběhu dubna/apríla. Nu a včera došlo na rozesílání pozvánek. Ty jsou sice trochu zvláštní, ale odkazují na termín 15. dubna/apríla. Není na nich potvrzeno co bude konkrétně prezentováno, ale podle jednoho z čínských tipařů určitě půjde o Meizu 17.

Ale vraťme se zpět k pozvánkám. Ty jsou skutečně originální, je to totiž ochranný štít. Takový, jaký používá například policie při zásahu. Na něm je velkým písmem napsáno Meizu a datum 15.4. Nikdo zatím není schopen vyloučit, zda nešlo jen o aprílový žertík. I když z minulosti víme, že Meizu už několikrát rozeslala pozvánky na akci, které obsahovaly nůž a flák hovězího a nebo šampón na vlasy. Takže proč ne ochranný štít, že?

Co se parametrů chystaného telefonu Meizu 17 týče ví se, že bude osazen procesorem Snapdragon 865 a tím pádem bude podporovat 5G sítě. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,5 palce a obnovovací frekvenci 90 Hz. V rámci pamětí bychom zde mohli nalézt 8/12 GB LPDDR5 RAM a 128/256 GB UFS 3.0 u vyšší verze. Standardní verze bude mít operační paměť LPDDR4X. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a podporu 30 W nabíjení. Zadní fotoaparát bude mít čtyři snímače z nichž ten primární dostane rozlišení 64 MPix. Odhadovaná cena by měla začínat na zhruba 3999 jüanech, což je přibližně 563 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.