Přestože v poslední době mluvíme o společnosti Asus pouze v souvislosti s herními telefony ROG Phone, nesmíme zapomenout ani na to, že výrobce má ve svém záběru i další herní příslušenství a periferie. Například monitory. A jeden takový celkem v tichosti představili. Jde konkrétně o model Asus ROG Strix XG27WQ. Monitor má zajímavý moderní design a unikátní stojan.

Asus ROG Strix XG27WQ má VA panel s úhlopříčkou 27 palců, rozlišením 2560×1440 pixelů a obnovovací frekvencí až 165 Hz. Zakřivení je 15000 R. Doba odezvy je 1 ms (GTG), kontrastní poměr pak 3000:1 a pokryje 125% a 92% barevného gamutu a DCI-P3. Monitor má velmi dobrý pozorovací úhel 178 stupňů a podporuje AMD FreeSync Premium Pro. Má také certifikaci pro DisplayHDR 400 a HDR10. V rámci konektivity zde najdeme DisplayPort (DP1.2a), dva porty HDMI 2.0, dva porty USB 3.0 a 3,5 mm konektor pro sluchátka.

Pokud bychom se ještě měli zmínit o samotném designu monitoru Asus ROG Strix XG27WQ, nelze si nepovšimnout, že boční rámečky a také horní rámeček je téměř nulový. Spodní rámek je poněkud širší, ale jen natolik, aby se sem vlezlo logo ROG. Stojan, na kterém je monitor upevněn je vlastně jakýmsi tripodem s červeným LED světlem. Na zadním panelu monitoru je poměrně výrazný kruh s RGB osvětlením. Pro vášnivé hráče by to tedy jistě mohl být zajímavý kousek jejich herní výbavy. Ovšem určitě je bude zajímat i cena. Tu, bohužel, zatím výrobce neoznámil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.