Nová generace telefonů značky OnePlus se nám oficiálně představí už 14. dubna a půjde o globální odhalení, přičemž dokonce budeme mít náskok dva dny před Čínou. Měli bychom se dočkat hned tří modelů a pro Lite variantu (neboli pravděpodobně OnePlus Z) půjde o historickou premiéru. Parametry telefonů už v posledních týdnech nezadržitelně pronikaly do divokých internetových spekulací, ale jednoho tématu se nikdo raději moc nedotýkal. Ano, jde o plánované ceny telefonů řady OP8 a jeden z ředitelů firmy, pan Liu Zuoho se k tomu dnes vyjádřil. A my budeme doufat že jde o lehký aprílový žertík.

Pan ředitel totiž s nonšalancí sobě vlastní ujistil fanoušky, že OnePlus 8 nebude pro americké zákazníky dražší než 999 dolarů. Tak to jsme si oddechli, protože tak máme jistotu, že telefon nebude dražší než Samsung Galaxy S20… A naše nadšení se ještě vystupňuje, když si uvědomíme, že pan Zuoho hovoří o základním modelu nové řady. Samozřejmě můžeme doufat, že se opravdu jedná o aprílový žertík a základní verze bude opět stát kolem 600-700 dolarů jako v minulosti. Koneckonců by tak model nestál více než 999, že ?

Optimismus pak ale opět lehce klesne při pohledu na další témata promluvy pana ředitele. Ten totiž zmiňuje problematiku přechodu ze 4G na 5G sítě a obtíže technického charakteru. Na přetřes ale přijde i nárůst cen 5G komponet včetně 5G procesorů a to rozhodně není dobré znamení. Pro našince se navíc jedná o to smutnější fakt, že 5G je nám ve zkratce zcela ukradené. Pomalu se osobně začínám obávat lidové ceny srovnatelné s globálními cenami nedávného Xiaomi Mi 10 a to by pro fanoušky opravdu byl nůž do zad. Ale třeba se mýlím.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.